top of page

CZYM JEST WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU?

 

Wczesne wspomaganie rozwoju (WWR), to kompleksowa opieka terapeutyczna, prowadzona przez kilku specjalistów, której celem poprawa funkcjonowania dziecka na wielu płaszczyznach oraz wsparcie rodziców poprzez pokazanie im, jak należy stymulować rozwój dziecka. Głównym celem wczesnego wspomagania rozwoju jest przygotowanie dziecka do podjęcia nauki szkolnej – jest ono więc realizowane do 7 roku życia. Zasady organizacji zajęć w ramach WWR zostały jasno określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Opinię o konieczności podjęcia wczesnego wspomagania wystawia rejonowa PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA, zaś my możemy zapewnić jej realizację. Jeżeli więc zauważyłaś/-eś jakiekolwiek zaburzenia w rozwoju swoje dziecka lub trudności przedszkolne, NIE CZEKAJ! Tylko dzięki regularnej terapii jesteś w stanie zapewnić swojemu dziecku spokojny start w nauce szkolnej!

JAK UZYSKAĆ OPINIĘ O WCZESNYM WSPOMAGANIU ROZWOJU DZIECKA?

  1. Zgłoś się do rejonowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – umów się na wizyty diagnostyczne, złóż odpowiednie dokumenty.

  2. Odbierz wystawioną  opinię o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

  3. Z wystawioną opinią zgłoś się do naszej placówki przy ulicy Fliegera 16 w Katowicach.

  4. Na podstawie opinii zostanie powołany zespół WWR, który przygotuje indywidualny plan terapii Twojego dziecka.

UWAGA! Opinię o konieczności WWR możesz złożyć TYLKO W JEDNEJ PLACÓWCE. Jeżeli realizujesz ją gdzieś indziej, a nie jesteś zadowolony z efektów terapii, ZADZWOŃ, chętnie pomożemy!

NA CZYM POLEGA TERAPIA W RAMACH WCZESNEGO WSPOMAGANIA?

Terapia w ramach wczesnego wspomagania dobierania jest adekwatnie do potrzeb dziecka. Nasza placówka zapewnia 4 godziny BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ miesięcznie w ramach realizacji opinii. Oczywiście istnieje możliwość dokupienia kilku wizyt miesięcznie w ramach praktyki prywatnej. Naszym hasłem przewodnim jest WYSOKA JAKOŚĆ prowadzonych zajęć oraz WSPÓŁPRACA z rodzicami, co daje najlepsze efekty terapeutyczne.

W naszej poradni jesteśmy po to, by wspierać, służyć radą, pomagać. Każdy terapeuta udziela instruktażu ćwiczeń, mających na celu utrwalenie zdobytych umiejętności. Jesteśmy również nastawieni na informację zwrotną, co się sprawdza, a co niekoniecznie w ramach ćwiczeń domowych. Jedynie pełna współpraca TERAPEUTA-RODZIC-DZIECKO jest w stanie zapewnić efektywną terapię naszych małych pacjentów.

Nasz zespół terapeutyczny, to osoby ściśle ze sobą współpracujące, dzięki czemu gwarantujemy Państwu opiekę terapeutyczną na JAK NAJWYŻSZYM poziomie.

SPECJALIŚCI, WCHODZĄCY W SKŁAD ZESPOŁU WWR:

  • FIZJOTERAPEUTA

  • LOGOPEDA/NEUROLOGOPEDA

  • TERAPEUTA SI

  • PEDAGOG

  • PSYCHOLOG

 

To oni stworzą dla Twojego dziecka indywidualny program terapii. Będą ze sobą współpracować, wspierać Cię w trudach terapeutycznych i wychowawczych. A jeżeli Twoje dziecko potrzebuje więcej zajęć z wybranego zakresu, daj nam znać! Zapewnimy Ci je w ramach zajęć płatnych.

bottom of page